סדנת אומן

רוברט ואן נורמן

אני עוסק במלאכת העץ מאז 1987 כאשר קראתי לראשונה את ספרו של ג'יימס קרנוב – CABINTMAKERS NOTEBOOK היו אלו הספר והשיחות, שהתנהלו ביני לבין ג'יימס קרנוב בשנים שלאחר מכן, אשר הובילו לפתיחת בית הספר לנגרות אומן INSIDE PASSAGE בבריטיש קולומביה קנדה.

ב1987 פגשתי את איוון, הנפש התאומה שלי, אשר מאז מלווה אותי לאורך חיי האמנותיים, כמנהלת תפעול והוראה בבית הספר. לאורך השנים עברו בבית ספרי מאות סטודנטים מ 41 מדינות ברחבי העולם.

בסתיו 2011 הגיע אורן ללמוד בבית הספר ולימים הפך להיות אחד הנגרים המוכשרים שיצאו מ – INSIDE PASSAGE. אורן שב לישראל וייסד את ה- HASADNA – בית הספר לנגרות אומן. אני שמח לחזור לישראל בפעם השלישית וללמד לצדו של אורן.

מכל כליי, המקצועות שלי הם הכלים היקרים לי ביותר. אני בונה אותם, מכוון אותם ועובד איתם במשך שנים רבות. את המקצוע הראשון שלי בניתי ב - 1987 ומאז ועד היום אני בונה אותם באותה הדרך - מקצועות בעלי תחתית מעגולת מאפשרים לנו את החופש לעצב משטחים ובכך להשאיר את טביעת האצבע שלנו על העבודה'

קורס בניית מקצועות

 • בסדנה זו התלמידים יכנסו לעומק בניית מקצועות העץ, כל תלמיד יבנה מקצועה בעלת תחתית מעוגלת – מהלך מאתגר הדורש שימוש מדויק בכלים ידניים ובמכונות הנגרות.

  נעמיק בעולם ההשחזה על מנת להכין את הלהבים שישמשו אותנו במקצועות ובסופו של דבר, נלמד לכוון ולתפעל את הכלים שיצרנו במו ידינו. כל תלמיד יצא עם הכלי אותו הוא בנה.

 • תאריכים: 3-5 לנובמבר
  שעות : 8-16

 • מחיר הקורס 2500 ש"ח מחיר זה לא כולל את עלות הלהב למקצועה.

קורס מסגרת ומילואה מעוגלת

 • עולם העבודה בעץ המלא הינו עשיר ורחב ונובע מתוך ההבנה, שעץ הוא חומר חי, המגיב לשינויי הלחות באוויר – מתכווץ ומתרחב בהתאם . לכן, טכניקת בניית המסגרת והמילואה מאד חשובה בעבודתינו ומאפשרת לנו לבנות קונסטרוקציה יציבה ואסתטית מעץ מלא.

  בסדנה זו ניקח את עולם המסגרת והמילואה צעד אחד קדימה ונלמד לבצעה לא בצורה ישרה אלה מעוגלת – אלמנט המכניס עניין ואתגר לעשייה. נלמד לכופף עץ, לעגל בעזרת מקצועות עץ, ניצור מחברים שהם בזויות שונות ונתעסק בשילובים השונים, שניתן להשיג בטכניקה זו. כל תלמיד יצא עם חזית שהוא בנה ובאמצעותה ילמד את הטכניקה, אשר תוכל לשמש אותו רבות בהמשך דרכו המקצועית.

 • תאריכים: 6-8 לנובמבר
  שעות: 8-16

 • מחיר הקורס 2500 ש"ח

יש לכם עוד שאלות? אנחנו פה כדי לענות

דברו איתנו