לימודי נגרות

מקצועות
והקצעה

מי מכם שמכיר אותי או למד אצלי יודע שנושא המקצועות וההקצעה הידנית הוא חלק משמעותי מאוד מחיי בשנים האחרונות. הכל התחיל כמובן בלימודי הנגרות שלי ב INSIDE PASSAGE , שם נחשפתי ליכולות המדהימות של כלי זה וליכולת שלי בתור נגר לבנות לעצמי את המקצועות שלי, מה שלחלוטין הגניב אותי ומאז אני מרבה לעשות זאת. לדבר על עולם ההקצעה זה דבר רחב מאוד, אך אני מרגיש שמה שמעניין אותי במיוחד בעבודה עם המקצועה הוא איכות בניית הרהיט אליה ניתן להגיע בעבודה עמו. וכמובן גם ההנה האדירה אשר המקצועה מספק לנו בתור נגרים בעבודה איתו.  

כמו שכתבתי בפסקה הקודמת, הקליק שלי עם עולם ההקצעה החל בלימודי הנגרות שלי וזוהי גם כנראה הסיבה שאני מרגיש יתר קרוב לעולם מקצועות העץ, כי כך למדתי לראשונה לעבוד. תמיד שואלים אותי אם ישנו הבדל בין מקצועה העץ למקצועה מתכת מאותו הסוג. בגדול, אם הכלי מכוון ומושחז שניהם יגיעו לאותה המטרה- להוציא תלתל עדין ושלם ולהפוך את הקרש לישר וחלק. אך אני לחלוטין חושב שלכל אחד מהכלים הללו יש תחושת עבודה שונה. אני מאוד אוהב את התחושה ביד שאני מחזיק מקצועה מעץ שאני בניתי אותו, שהוא מותאם בדיוק לכף היד שלי, מכוון אלי ולצרכים שלי. יש במקצועות מסוג זה איזושהי רגישות מסוג שונה, כזו שלעיתים יותר קשה להשיג ממקצועות מתכת. 

בנוסף, עם השנים לימדתי הרבה אנשים להקציע ותמיד נראה לי שכאשר אדם לוקח לראשונה מקצועה מתכת ליד, לרוב עולה אצלו תחושה של בהלה מכך שהוא מחזיקים ביד מכונה עם מספר ידיות אשר כל אחת עושה פעולה שונה. תמיד יש לי את התחושה שאנשים אומרים בתוך ליבם "מה אני אמור לעשות עם הכלי זה". לעומת זאת, במקצועה העץ ישנו משהו, מבחינתי לפחות, הרבה יותר עדין ונגיש למשתמש. אני חושב שנקודה זו היא כל כך חשובה, מכיוון שברגע שבחיים אנו חווים תחושה של משהו נעים ומוכר בדרך כלל נרצה לחזור ולחוות חוויה זו שוב!. 

נקודה נוספת חשובה, אם כבר מדברים על הקצעה, זה עניין ההשחזה. חשוב להבין שכלים אלו אינם יכולים לעבוד אם אינם מושחזים. רוב הסיכויים שאם ניקח מקצועה עם להב שאינו מושחז ליד וננסה לעבוד איתו, חוויה זו תהיה גרועה מאוד ולעולם לא נרצה להחזיק את הכלי הזה שוב ביד. לעומת זאת, אם ניקח ליד מקצועה עם להב מושחז ומכוון נצליח לגרום לכלי לא לעבוד, אלה לשיר. 

בקיצור חברים, אני מאמין שחשוב שכל אחד מאתנו ייפתח לו את הרגלי העבודה שלו אליהם הוא מתחבר, שבאים לו בקלות ובהם ידבק. זה בכלל לא משנה אם המקצועה בנוי מעץ או ממתכת, העיקר שהוא יהיה נעים, נוח ומהנה למשתמש ומתוך כך איכות העבודה כבר תצמח. 

שתהיה לכולנו המשך עבודה מהנה, 

אורן