בית ספר למלאכות העץ

אודות

HASADNA

בלב הטבע, מוקפת באלונים ואלות, HASADNA ממוקמת, במצפה אבירים שבגליל המערבי 
החלל של הסדנה תוכנן ועוצב תוך חשיבה על נוחות וזרימה מרבית בעבודה ויצירת תאורה טבעית, נעימה וזורמת.  

הסדנה מאובזרת בכל מכונות הנגרות איתן אנו עובדים בצורה יומיומית בתהליך בניית הרהיטים. מכונות אלו נבחרו בקפידה ומעניקות למשתמש עבודה נעימה ומדויקת עליהם. בנוסף הסדנה מאובזרת בשלל כלים ידניים בהם אנו משתמשים ביצירת נגרות האומן. בסדנה שישה שולחנות תלמידים, לכל תלמיד ארונית כלי עבודה אישית ופינת השחזה, על מנת לאפשר נוחות ונגישות במהלך העבודה 
 
המקום בו אנו יוצרים ועובדים הוא חלק  מהותי בתהליך היצירה והשראה היא חלק מרכזי בתהליך זהמתוך ההבנה שהאווירה בסדנה הינה משמעותית וחשובה לתהליך היצירהחלל הסדנה פתוח ומואר, דבר המעניק סביבת עבודה  פורייה ומהנה. 

'We follow a path of discovery, strung like pearls on a thread of curiosity, lending richness to our work'

אורן פייגנבאום

יוצר הסדנה ומורה ראשי

אני אורן, נגר, נשוי לאור, ואבא להגר רפאל והילל.
את הכרותי עם העץ התחלתי בגיל 20 בצורה מקרית לחלוטין, תוך חיפוש אחר עבודה זמנית. מהרגע הראשון, חשתי חיבור עמוק לחומר זה, שעם השנים רק הלך והתעצם. הצבעים, הריחות והסיבים בפרוסות העץ הקסימו אותי ודיברו אלי ועד היום זו אחת האהבות הגדולות בחיי.  

במהלך השנים עבדתי בנגריות שונות, מוקף באנשים מוכשרים ובמגוון רחב של עצים ולמדתי את המקצוע תוך כדי בנייה ועבודה.
לאחר מספר שנים בתחום, הבנתי שברצוני לקחת את הידע שלי צעד אחד קדימה ונסעתי ללמוד בבית ספר לנגרות מסורתית INSIDE PASSAGE בבריטיש קולמביה, קנדה. שנה זו הייתה נקודת מפנה משמעותית בחיי ומקפצה מקצועית עבורי. הלימודים חשפו בפניי לראשונה את העבודה המעמיקה עם הכלים הידניים ומאז ועד היום שיטת עבודה זו מלווה אותי בעבודתי באופן יומיומי. במהלך שנה זו העמקתי בעולם העץ בצורה אינטנסיבית ורכשתי כלים שמלווים אותי בחיי המקצועיים. בבית הספר נחשפתי לדרכו של מאסטר ג'יימס קרנוב, דרך אותה אני מיישם בעבודתי ומלמד על פי עקרונותיה. ההיכרות עם רוברט ואן נורמן, מנהל והמורה הראשי של בית הספר, הייתה חוויה חזקה ומכוננת בחיי, ומאז ועד היום רוברט מלווה אותי בדרכי המקצועית והאישית.

לאחר הלימודים התחלתי ליצור וללמד נגרות אמן הקמתי בית ספר לנגרות, בו זכיתי ללמד תלמידים רבים. 

בעקבות תהליך שעברתי בשנים האחרונות ומתוך רצון להבין לאן דרכי המקצועית והאישית הולכת, הבנתי שברצוני ליצור סדנה אינטימית ושקטה בה אוכל ללמד וליצור בעצמי, מקום אשר ישמש בית עבורי ועבור תלמידי. מכאן נולדה  – HASADNA  במצפה אבירים, מקום אינטימי בלב החורש הקסום של הגליל המערבי – מקום בו גם בחרתי לבנות את ביתי ולגדל את ילדיי. 

אני מזמין אתכם להצטרף אלי לבית הספר, ללמוד, ליצור, להעמיק ולעבוד עם אחד החומרים המדהימים אשר הטבע יצר עבורנו.

 

המשך לקרוא

ג׳יימס קרנוב

בתור בעלי מלאכה, יוצרים ואמנים מקורות ההשראה שלנו הם דבר משמעותי וחשוב בחיינו. השראות אלא הם מקור היצירה שלנו וחלק משמעותי בתהליך היום יום של העבודה. עבורי ישנם מספר רב של מקורות השראה, אך אני יכול לומר שבשנים האחרונות אני מקדיש את דרך עבודתי ב HASADNA ואופי הלימוד לדרכו של ג'יימס קרנוב, 

ג'יימס קרנוב היה נגר בעל השפעה אדירה על עולם הנגרות, קרנוב בספריו ובעבודתיו שם דגש משמעותי ועמוק על דרכי העבודה אשר הנגר עובר עם החומר בתהליך יצירת הרהיטים ושם לב בצורה מדהימה לכל פרט ופרט בתהליך בניית הרהיט. קרנוב כתב מספר ספרים לאורך הקרירה שלו אשר הפכו לאבני דרך בעולם הנגרות המסורתית.  

גיימס קרנוב בנה רהיטים בסגנון ובהשראת הנגרות הסקנדינבית שם למד בבית ספרו של קארל ממנסטן בשטהוקוהלם. ואת ידע זה העביר לאחר מכן לתלמידיו ולקוראים בספריו. 

מהרגע הראשון שנחשפתי לדרכו של קרנוב, התחברתי לתפיסה אשר עבורי נותנת כבוד עצום לחומר שאיתו אנו עובדים, וגורמת לנגר להעמיק בתהליך הבנייה וליצור רהיטים בעלי משמעות ואסטטיקה גבוה  

האתר הרשמי של ג׳יימס

המשך לקרוא

מיצירות התלמידים

העבודה שלנו