קורסי נגרות

קורסים

כל תוכניות הלימוד של בית הספר נשענות על לימודי נגרות אמן, בשיטת עבודה המשלבת שימוש בכליים ידניים ובמכונות הנגרות. רוב דרכי הלימוד בהשראת דרכו של גיימס קרנוב.

כך שכל אחד מהקורסים בהם תבחרו ללכת את דרככם בבית הספר מהקצר לארוך, תפיסת ושיטת העבודה תהיה מוקפדת ותשים לב ודגש לכל הפרטים הקטנים בדרכי הלימוד ובניית הרהיטים 

קורסי השנה

2021/2022
נגרות מסורתית

קורס קצר בנגרות אומן

 • בתוכנית לימודים זו נכנס לעולם נגרות האומן, נכיר ונתרגל טכניקות בנגרות מסורתית הנשענות על עבודה בכליים ידניים ובמכונות הנגרות. תוך תרגול ובניית מספר רהיטים נבין לעומק את החומר איתו אנו עובדים – העץ. נעמיק במחברים ודרכי חיבור שונים ומגוונים בעץ, נבין מהו עיצוב רהיט ואיך הוא מתבטא באופן עבודתנו. נלמד על סוגי גימור שונים, נבין את ההבדלים ביניהם ומתי נכון יותר ליישם כל אחד.

  מסגרת זו היא הקצרה ביותר מתוך תוכניות הלימוד של בית הספר, אך הידע שעובר בה מעמיק, רחב וייתן כלים רבים לכל מי שירצה להיכנס לעולם הנגרות.

 • מחזור הבא: 20.3.24
  ערב בשבוע - ימי רביעי.
  19:30 - 16:30 למשך 20 שבועות.

 • פגישה אישית בבית הספר.

  HASADNA פתוחה

  HASADNA פתוחה

  • מסגרת לימודים זו באה לאפשר מקום להמשך עשייה ויצירה בחלל הסדנה תוך שימוש חופשי בכל הכלים והמכונות אותם המקום מציע, ובליווי הדרכה צמודה -מבחירת עיצוב הרהיט ולאורך כל תהליך הביצוע.
   במסגרת זו, כל תלמיד פנוי להתקדם לפי הקצב האישי שלו.

   חשוב לציין שהרהיטים הנבנים בבית הספר מוקדשים לשיטות עבודה ודרך נגרות האומן. אם למדתם איתנו בעבר או יש בידכם ידע בעולם נגרות הרהיטים המסורתית וברצונכם להמשיך ולהתפתח בצורה אישית- מסגרת זו מיועדת לכם!

  • יום בשבוע -ימי רביעי.
   בין השעות 8:30 – 15:30.

  • ידע קודם בעולם נגרות האומן.
   רצוי לבוא עם הכליים הידניים האישיים. 

   נגרות מסורתית

   תוכנית לימודים שנתית ערב

   • נכנס לתוך עולם בניית הנגרות המסורתית תוך לימוד של מחברים וטכניקות נגרות. נתחיל מתפעול והשחזה של הכלים הידניים האישיים איתם יגיע כל תלמיד לקורס. תוך כדי תרגול נלמד להשתמש בכל מכונות הנגרות בדגש על שימוש נכון וזהיר. לאחר מכן, נסקור מספר עולמות תוכן בנגרות כגון: מסגרת ומילואה, פורניר, מחברים שונים ויעודם, מגירות וזנביונה וכמובן סוגים שנים של גימורים הבאים מעולם הנגרות המסורתית ועדכניים עד היום.
    כל שיעור ושיעור בתוכנית תוכנן והינו בעל משמעות, לכן ישנה נוכחות חובה לכל אורך הקורס, זאת בכדי לקבל את כל הידע המועבר ולעמוד בדרישות המסגרת.

    התוכנית מיועדת לאל אשר רואים את עצמם עוסקים בנגרות מסורתית אך אינם יכולים לפנות יומיים בשבוע ולהתמסר לתוכנית הארוכה.

   • תחילת הקורס - ספטמבר 2024 - ההרשמה פתוחה.
    ערב בשבוע - יום שלישי,
    16:00 - 21:00, למשך 40 שבועות.

   • פגישה אישית בבית הספר.
    קניית רשימת כלים אישית לכל משתתף בקורס.

    תוכנית לימודים שנתית

    תוכנית לימודים שנתית

    • בתוכנית לימודים זו יכנסו התלמידים לתוך עולם בניית הרהיטים, תוך לימוד והעמקה בעולם נגרות הרהיטים המסורתית השם דגש על שימוש נכון במכונות הנגרות ובכליים הידניים. במהלך התכנית התלמידים  ילמדו  לבנות, לתפעל ולהשחיז את הכלים הידניים שלהם ולעבוד על כל מכונות הנגרות בסדנא בדגש על בטיחות ושימוש נכון במכונה.

     לאחר שהתלמידים ירגישו ביטחון בחלל העבודה נתחיל בבניית רהיטים. בשלב זה, יחשפו התלמידים למספר רב של טכניקות עבודה אותן  יוכלו לממש בהמשך בדרכם המקצועית.

     בקורס נלמד לעצב את הרהיטים תוך כדי תשומת  לב לחומרים איתם אנו עובדים. עולם העץ הוא עולם רחב ואין סופי. מטרת קורס זה היא להעניק לכל בוגר של המסגרת את הכלים והביטחון העצמי להמשיך וליצור רהיטים ולדעת להתמודד ולפתור לאורך דרכו המקצועית את אשר עתיד לבוא. זכרו – עבודה עם עץ היא שפה ואנו לומדים לקרוא ולהבין אותה. 

     תכנית הלימודים המלאה מיועדת לכל מי שרואה את עצמו נכנס לעולם בניית הרהיטים, הן מבחינה מקצועית והן כתחביב לשעות הפנאי. התוכנית הינה אינטנסיבית ומעמיקה ומעניקה את הידע והכלים הדרושים להתפתחות והתמקצעות בעולם הנגרות.

    • תחילת הקורס - ספטמבר 2024 - ההרשמה פתוחה.
     יומיים בשבוע.
     חמישי בין השעות 8:30-17:00.
     שישי בין השעות 8:00-14:00.
     למשך 40 שבועות.

    • פגישה אישית בבית הספר.
     קניית רשימת כלים אישית לכל משתתף בקורס.

     יש לכם עוד שאלות? אנחנו פה כדי לענות

     דברו איתנו